VIMMO DŮLEŽITÉ

V této sekci bychom Vám rádi nastínili postup prodeje nemovitosti, který může být pro účastníky poměrně komplikovaný.

Při prvním, nezávazném setkání se seznámíme s prodávajícím a prodávanou nemovitou věcí, předáme si první informace o postupu prodeje. Při druhém setkání již dochází k předání dokumentů (vzorové vyúčtování spotřeb energií, průkazu energetické náročnosti budovy apod.), dále zhodnotíme skutečný, technický stav nemovité věci a projednáme právní náležitosti týkající se nemovitosti, vše profesionálně nafotíme a připravíme na prodej, dohodneme možnosti prohlídek a ostatní podstatné náležitosti.  Klienty průběžně informujeme o celém postupu a poptávce zájemců.

S vážným zájemcem absolvujeme prohlídku, již konkrétně řešíme podmínky prodeje a koupě, způsobu financování a další náležitosti, proběhne ústní rezervace, která je následně podložena rezervační smlouvou a zaplacením rezervačního poplatku.

Společně s kupujícím a prodávajícím dojednáme podmínky kupní smlouvy, podmínky financování a převodu nemovitosti na katastru nemovitostí. V neposlední řadě předáme nemovitost do užívání kupujícího včetně přehlášení smluv dodavatelů energií, zajistíme daňové přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí.

Prodej nemovitosti je obsahuje mnoho dalších úkonů, výše jsme popsali velmi zkrácený a zjednodušený postup prodeje. Klientům jsme po celou dobu spolupráce nápomocni, o všem je informujeme a děláme maximum pro to, aby celá záležitost proběhla hladce.